حاجت غلط

یک داستان کوتاهلبخند و یک نتیجه عمیقاز خود راضی

من دوران دبیرستان رو توی دبیرستان هدایتی قم بودم. برنامه این دبیرستان اینطور بود که هر سال تولد امام رضا(ص) 4 تا اتوبوس از دانشجویان منتخب رو می‌برد مشهد.(البته منتخب و نه ممتاز) و قسمت شد که من هم 4 سال توی این اردوی باصفا شرکت کنم.

ماجرا مربوط میشه به سال 1378 آخرین اردوی مشهد من. اون موقع مقطع پیش‌دانشگاهی‌ بودم و همه چیز توی زندگیم همونطوری بود که می‌خواستم.

رفته بودم حرم همینطور که به در و دیوار و آینه‌کاری‌ها و ... نگاه می‌کردم حالات خاص بعضی زائرها توجه منو جلب کرد. با خضوع خاصی گریه می‌کردند و حاجت می‌خواستند. یک لحظه جا خوردم ، من چی. اینجا چی می‌خوام. اینجا چه کار می‌کنم ...فقط دارم در و دیوار و آینه کاری‌ها و زائرها رو نگاه می‌کنم.

خیلی از خودم دلم گرفت. چرا تا اینجا اومدم ولی هیچ حاجتی برای مطرح کردن ندارم. اصلا برای چی اومدم؟ همونجا از آقا خواستم که دفعه بعد که میام حاجت داشته باشم. (آخه این هم شد حاجت)

من اون روز نفهمیدم که چه حاجت غلطی رو خواسته بودم تا 5 سال بعد که دوباره رفتم حرم امام رضا اما اینبار حاجت‌ها داشتم

اول اینکه 5 سال هست که نتونستم بیام زیارت آقام امام رضا(ص)

دوم اینکه پدرم روی تخت بیمارستان داشت با بیماری سرطان جون می‌داد (خدا رحمتش کنه)

سوم اینکه توی ملایر توی یک دادگاه سیاسی برام پاپوش دوخته بودن و معلوم نبود عاقبت کار چی می‌شه.

حاجت‌های اول دوم اینقدر سنگین بودند که حتی به حاجت سوم هم نرسیدم چه برسه به حاجت‌هایی مثل بیماری خودم و کمیبته انضباطی و آینده تحصیلیم....

اونجا از امام رضا تشکر کردم که باز منو دعوت کرده و ازش خواستم که کاری کنه همیشه بزرگترین حاجتم زیارت دوباره خودش باشه نه حاجات دنیوی.

اون سال ، سال خوبی بود برام. پدرم بعد از 72 سال از این زندگی پر از سختی راحت شد، دادگاه ملایر ماست‌مالی شد(به معنی واقعی) ، کمیته انضباطی و مشکلاتی که در مقطع کاردانی داشتم حل شد که هیچ، با رتبه 13 کنکور کارشناسی قبول شدم و از همه مهمتر رفتم کربلا.

-------------------------

نتیجه

شاعری گفت:

من رشته محبت خود با تو می‌برم    شاید که با گره‌ای به تو نزدیک‌تر شوم

اما دیگر گفت:

چون رشته گسست می‌توان بست      اما گـــــره‌ای درآن میــــــان هست

 مراقب رشته‌های محبت‌تون باشید

/ 8 نظر / 7 بازدید

خیلی جالب بود برام و یه کم ناراحت کننده خدا پدرتون رو بیامرزه واقعا با اینکه شناختی نداشتم ناراحت شدم و راستی حسابی درس خون هستیناااااااااا بابا 13 موفق باشی در پناه خدا

بهناز

سلام خوبین؟ به به چه عجب آپ کردین با نتیجه عمیقش موافقم خدارو شکر که همه چی حل شده خدا رحمتشون کنه پدرتونم[لبخند][گل]

آقامحمدی(همکلاسی قدیمی)

د ر ساحل زندگی همیشه دو ردپا دیدم .ردپای خودم ردپای خدا; به سخترین لحظه ها که رسیدم فقط یک جای پا دیدم ;گفتم خدایا مرا در سخترین لحظه ها رها کردی؟!! ندا آمد تو را در سخترین لحظه ها بدوش گشیدم....!

مومنی

جالب بود.خداروشکر کنید که امام رضا حاجتتونو براورده کرده.

ziba

عجب[نگران][ابرو]

ziba

[گل][گل][گل]

مریم

من رشته محبت تو را پاره می کنم شاید گره خورد به تو نزدیکتر شوم

نازنین

کلکسیون حاجت بودی (البته بگم مشکلات بهتره) [نیشخند]