مرگ بر آمریکا نگوییم

 «مرگ بر آمریکا»نگوییم ،  «مرگ بر انگلیس»نگوییم. اصلا «مرگ بر» هیچ کس نگوییم.

قبل از اینکه به عنوان یک ضد انقلاب و مخالف با آرمان‌های نظام و اسلام مترودم کنید خواهش می‌کنم دلایلم رو در زیر مطالعه کنید و حتما نظرتون رو در آخر برام بزارید.

 

اینگونه شعارها و آرزوی مرگ کردن‌ها،در ذات با آرمان‌های ما در تضاد هستند چرا که ایران اسلامی هرگز خواستار مرگ و نابودی هیچ کس نیست و بالعکس خاستار تعالی و رشد و توسعه تمام جوامع می‌باشد.

این شعارها جز اینکه برای رسانه‌های غربی دستاویز تبلیغاتی ضد ایرانی هستند هیچ دستاورد دیگری نداشته‌اند، هر از چندگاهی هم مشاهده می‌کنیم که یک خبرنگار زیرک غربی با زیر سوال بردن همین شعار به نظام ایرانی اسلامی ما حمله می‌کند و ایرانی‌ها را در چشم مردم آمریکا منفور می‌کند. البته همیشه مسئولین امر در جواب توضیح داده‌اند که ما با دولت آمریکا مخالفیم و نه ملت آن و توضیحاتی از این قبیل. ولی نه جواب‌ها  قانع کننده است و نه اصولا خبرنگار مذکور قصد قانع شدن دارد.

 

اما اگر در قبال جنایات آمریکا و انگلیس هم چیزی نگوییم که هیچ فرقی با دست نشانده‌های آنها در منطقه و دنیا نخواهیم داشت.

 

من پیشنهاد می‌کنم که این شعار انقلابی را تغییر دهیم.

و به جای «مرگ بر آمریکا» بگوییم

« ننگ بر آمریکا »  و یا « شرم بر آمریکا »

شرم بر آمریکا

این شعارها نسبت به شعار قدیمی مزیایی به شرح ذیل دارد :

1- این شعار انزجار ما را از رفتارهای آمریکا نمایش می‌دهد و خود شعار کاملا گویاست و دیگر لازم نیست که به افکار عمومی جهان منظور نظر خود را توضیح دهیم.

2- این شعار نمی‌تواند دستاویز هیچ رسانه‌ای بر علیه ایران و اسلام شود چرا که ما فقط می‌گوییم که آمریکا باید از رفتار خود شرم کند.

3- این شعار رو میشه در مورد هر کشور و فرد دیگه‌ای بدون اینجاد هیچ سوء برداشتی تعمیم داد.

4- این شعارShame On America ، شعاری است که مردم خود آمریکا هم با آن موافق هستند و به مرور زمان با دیگر مردم جهان هم‌صدا خواهند شد و ان شاءالله اثرات مثبت زیادی برجای خواهد داشت.

 ------------------------

پی نوشت:

فلسطین نام واقعی در نقشه جهان1- سوال پیش میاد که با « مرگ بر اسرائیل » چه باید کرد؟ هیچ ایرانی قبول نداره که خلیج فارس اسم دیگه‌ای داره چون این یک حقیقت تاریخی است حتی اگر تمام دنیا و کشورهای عربی با پول و ثروت این حقیقت رو انکار کنند. در مورد اسرائیل هم شرایط همینطور هست، تمام دنیا هم ثروت و قدرت خودشون رو جمع کنند نمیشه اسم فلسطین رو به اسرائیل عوض کرد و درنتیجه وقتی اسرائیل به عنوان یک کشور وجود خارجی نداره ما با این شعار مرگ دیدگاه اسرائیلی رو از خدا می‌خواهیم.

2- پرچم هر کشور برای مردم اون کشور یکی از مقدسات محسوب می‌شه و من شدیدا با آتش زدن پرچم کشورها و رفتارهای اهانت آمیز مخالفم و این فرهنگ اشتباه باید از کشور برچیده بشه.

آتش زدن پرچم کشورها کاری بسیار غلط

/ 10 نظر / 61 بازدید

از الان تا ابد مرگ و نفرین بر امریکا و اسرائیل و انگلیس و هرچی کشور ضد اسلام هست. اسرائیل باید از صفحه ی روزگار محو بشه. شما هم اینقد شعار ندین لطفاً.

زهرا

کم‌کم تفاوت ظریف میان نگه‌داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت. این‌که عشق تکیه‌کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و یاد می‌گیری که بوسه‌ها قرارداد نیستند و هدیه‌ها، عهد و پیمان معنی نمی‌دهند. و شکست‌هایت را خواهی پذیرفت سرت را بالا خواهی گرفت با چشم‌های باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه و یاد می‌گیری که همه‌ی راه‌هایت را هم‌امروز بسازی که خاک فردا برای خیال‌ها مطمئن نیست و آینده امکانی برای سقوط به میانه‌ی نزاع در خود دارد کم کم یاد می‌گیری که حتی نور خورشید می‌سوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری. بعد باغ خود را می‌کاری و روحت را زینت می‌دهی به جای این‌که منتظر کسی باشی تا برایت گل بیاورد. و یاد می‌گیری که می‌توانی تحمل کنی... که محکم هستی... که خیلی می‌ارزی. و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری. خورخه لوییس بورخس

طنین

موافقم ؛ بهتون سر می زنم هر چند خاموش [لبخند][گل]

الهه

سلام ممنونم که اومدین به نکته های خوبی اشاره کردین شاید کمتر کسی به موضوعات فک کنه

مهدیه

مطلب جالبیست بسیار عالی [لبخند] [خداحافظ]

behesht

با سلام.مطالب جالبی را اشاره کردید.نمیدونم چی بنویسم ولی میتوانیم همیشه بهترین و زیباترین و کاملترین اثر را از خود به جا بگذاریم حتی متنی که می نویسیم یا صحبتی که میکنیم یا لبخندی که میزنیم... که این مصداق مطالبی است که شما نوشته اید...اسمی را هم که انتخاب کردید بسیار زیبا است.براتون آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

فهیمه اسمعیلی

اون امریکایی که من میشناسم چه ازش تعریف کنی چه بدش بگی در هر دو صورت از دید اون همه ی ملتهابرده ی اون هستن واونه که حکومت میکنه از دید اون زندگی انسانها وقتی مهمه که زندگیه خودش به خطر بیفته راستش بعضی دشمناهیچ وقت دوست نمیشن چون ذاتشون دشمنی کردن فکرم نکنم روزی برسه که این جمله از دهن مردم ایران بیفته به هر حال این شعار برخاسته ازظلم چندین ساله ایی که امریکا به ایران کرده

فهیمه اسمعیلی

در جنگ ایران وقتی سفیر ایرانو برای مناظره با سفیر امریکا به ایتالیا دعوت کردند میدونید جمله ی خودشو چه جور شروع کرد بسم الله الذی من کل اقوا سواریخ به نام خدایی که قویتر از همه ی موشکها ست همین باعث شد ادواردو انییلی مسلمون بشه

حسن عبدالمطلبی

سلام استاد خسته نباشید.هیچ ایرانی قبول نداره که خلیج فارس اسم دیگه‌ای داره چون این یک حقیقت تاریخی است حتی اگر تمام دنیا و کشورهای عربی با پول و ثروت این حقیقت رو انکار کنند. در مورد اسرائیل هم شرایط همینطور هست.

زهرا

سلام قربونت برم که انقدر با ادبی چقدر پاک وسالمی وچقدر دوست داشتنی هستی..چه افکار خوبی مسلمانی را در تو دیدم